Zimní doporučená ošetření

04.12.2018

Sezónní obličejová kúra s přírodní kosmetikou Pevonia. Jaké ošetření je to nejlepší pro Vaši pleť?

Čtěte více v článku "Jaké ošetření zvolit v zimním období".


Číst dále

Podzimní doporučená ošetření

28.08.2018

Ačkoli se  nám zdá, že je podzim ještě daleko, je právě teď ten nejlepší čas připravit pro vaše milé zákaznice vhodná kosmetická ošetření.  

Na podzim se zaměřujeme na obnovu rovnováhy pleti a na všechny "škody", které léto na naší pleti zanechalo.

Podzim je charakteristický vyššími teplotními rozdíly, které mohou být pro pleť velkou zátěží. Ve dne se teplota vzduchu podobá létu, ale noční a ranní teploty mohou dosáhnout i bodu mrazu. Rozdíl v teplotě vzduchu větší než 20 st. představuje pro pleť extremní zátěž. I přes tyto charakteristiky je podzim pro pleť šetrným obdobím, vhodným pro peelingy a exfoliaci pleti.

V tomto období můžeme také používat přípravky s obsahem retinolu. Pleť takzvaně odpočívá po létě a zároveň se díky vhodné péči připravuje na zimní období.


Číst dále

Pečujte o své ruce a nohy

08.08.2017

Ruce jsou naší vizitkou, navíc prozradí náš věk lépe než tvář, i proto se doporučuje věnovat jim náležitou každodenní péči. Z hygienických důvodů ruce několikrát denně důkladně omýváme mýdlem, ale zatímco obličej po každém opláchnutí ošetříme krémem, ruce většinou jen osušíme. A to i přesto, že voda a obyčejné mýdlo jim rozhodně neprospívají. Pokožka rukou také vyžaduje náležité ošetření, protože bez něj stárne daleko rychleji. Po každém umytí rukou vodou aplikujte zvláčňující výživný krém na ještě vlhké ruce. Nezapomeňte malé množství vmasírovat i do nehtů a nehtového lůžka. Nezapomínejte proto mít kvalitní krém stále s sebou.


Číst dále

Epilace nebo depilace?

11.07.2017

Jistě jste už tuto otázku slyšely od svých klientek: Nebudou mé chloupky po depilaci/epilaci hustší a tvrdší? Naopak některé metody epilace vedou k tomu, aby se chloupky staly tenčí a zeslábly.

Nejprve si ale musíme vysvětlit rozdíl mezi epilací a depilací, protože i když má oboje stejný cíl – mít hladkou pokožku bez chloupků, tak obě metody jsou velmi rozdílné.


Číst dále

Opalování

14.06.2017

Opalování jako módní trend vznikl až v minulém století. Jak k tomu došlo? Tuhle změnu odstartovala vlastně slavná módní návrhářka Coco Chanel, která říkala, že krásné a elegantní ženy mají mít snědou barvu. Rizika, která s sebou slunění přináší, si tehdy lidé neuvědomovali. Dnes už snad každý ví, že ke slunci a jeho paprskům je třeba přistupovat s náležitým respektem. Jak si tedy užívat sluníčka, aniž byste sebe a svou pokožku vystavovali zbytečnému riziku?


Číst dále