Co jsou pigmentové skvrny?

07.11.2016

Pigmentové skvrny nejčastěji vznikají na viditelných místech – v obličeji, na krku, dekoltu a mnohdy nejdou zakrýt ani make-upem. Jen málokterá žena má skutečně jednotnou barvu pleti. Stupeň zabarvení pokožky závisí na množství melaninu v kůži. Melanin (pigment obsažený v kůži, vlasech, duhovce oka) se vytváří v buňkách, tzv. melanocytech a jeho nadměrná produkce často způsobuje nepravidelnou pigmentaci.


Číst dále

TÝDENNÍ REŽIM PÉČE O AKNÉ

31.10.2016

Spa Teen Blemished Cleanser: Obsahuje kyselinu mléčnou, která pomůže k odstranění přebytečných odumřelých buněk, projasní a zjemní vaši pleť. Použití: naneste malé množství o velikosti hrášku do dlaně, přidejte vodu a vytvořte jemnou pěnu. Naneste na obličej a krk. Po vyčištění opláchněte. Použijeme 3-4 krát týdně.


Číst dále

Mám aknózní pleť, jaký výrobek mám vybrat?

20.10.2016

Aknozní a problematická pleť je velmi častý stav pleti, který obvykle začíná v pubertě, v důsledku hormonálních změn, ale problémy mohou setrvávat až do dospělosti. Doporučujeme vyhnout se kosmetickým výrobkům se syntetickými složkami, jako jsou sulfáty a alkohol, které pokožku vysušují a ucpávají pórů. Vyberte si produkty, které odstraní přebytečný olej, odstraní části odumřelé kůže, bojují proti bakteriím a snižují zánět.


Číst dále

Trpíte na černé tečky a pupínky?

17.10.2016

Pevonia pro Vás připravila speciální program, jeho výsledky zamilujete. Denní režim pro mastnou pleť: Krok 1 – Čištění Do dlaně naneste přípravek Phyto-gel ve velikosti hrášku, přidejte vodu a třením rukou vytvořte bohatou pěnu. Používejte ráno a večer. Krok 2 – Dočištění Na vatový tampon naneste Oily Skin Lotion a jemně otřete hormonální zonu (bradu), krk a dekolt. Pro vyváženost pleti Vám pomůže výtažek z pelargonie.


Číst dále

Myslíte si, že je Vaše pleť suchá?

12.10.2016

Jaký je rozdíl mezi suchou a dehydratovanou pokožkou? Suchá pleť znamená, že pleti chybí vlhkost, neobsahuje vodu, což značí, že se vlhkost k povrchu pokožky nemusela propracovat nikdy. Dehydratovaná pleť znamená, že v určitou dobu byla pleť provlhčená, ale voda byla odstraněna a nyní je pleť suchá. Oba výrazy popisují absenci vody, nicméně v běžném vyjádření někteří lidé používají výrazu „suchá“ ve smyslu nedostatku oleje a pojmu „dehydratovaná“, popisují-li nedostatek vody.


Číst dále