Jak na rozšířené žilky a rosaceu v obličeji?

06.10.2016

Ruměná tvář nebývá obvykle známkou zdraví, ale příznakem nemoci zvané acne rosacea nebo jen rosacea. Současná medicína bohužel nedokáže rosaceu zcela vyléčit, ale je možné zvládat příznaky tohoto chronického onemocnění a předejít vážnějšímu poškození kůže. Zvláště v jejích pokročilých stadiích je vhodná konzultace s dermatologem. Také správné kosmetické přípravky pomáhají potlačit příznaky. Na citlivou pleť s cévními poruchami, jako jsou rozšířené žilky nebo rosacea, nabízí např. značka Pevonia Botanica speciálně vyvinutou řadu produktů RS2. Tyto produkty posilují kapilární stěny, aby nedocházelo k praskání, a dostatečně chrání pokožku před vnějšími vlivy. Významně snižují zarudnutí, překrvení a citlivost pokožky. Doporučuje se používat celou řadu, protože tak je péče o pokožku komplexní.

Rozdíl mezi přírodní kosmetikou a biokosmetikou

05.10.2016

Tyhle dva pojmy se často chápou jako něco velice podobného, což ovšem není zcela pravda. Obecně se rozdíly vysvětlují takto: přírodní kosmetika obsahuje výhradně přírodní ingredience pocházející z rostlinného nebo minerálního zdroje, zatímco organická (či biokosmetika) je zárukou toho, že tyto složky navíc pocházejí z kontrolovaného biologického pěstování a biologického sběru ve vybraných lokalitách.


Číst dále

Kolagen: Anti-ageingový zázrak

05.09.2016

Pokud toužíte po opravdu silné a pružné pokožce, kolagenové péče by měly být jasnou volbou. Bílkovina kolagen je totiž přirozenou složkou pleti, která se ale s věkem vytrácí a kůže tak ochabuje a vadne. Její nedostatek se pak projevuje nejen ve vaší tváři, ale i na vlasech, nehtech a těle. Kolagen cílí na hlubší vrstvy kůže (dermis a hypodermis), udržuje její pevnost, zároveň pomáhá také obnovovat buňky. Spustí proces omlazení, redukci vrásek a váže také větší množství molekul vody, čímž udržuje pleť déle hydratovanou.

Jaký je správný pitný režim?

01.09.2016

Voda je životně důležitou tekutinou v našem těle. Člověk dokáže přežít týdny bez jídla, ale pouze 2–3 dny bez vody. Množství tekutin v lidském těle se v průběhu života mění. Nejvíce vody má v těle novorozenec, u kterého voda tvoří asi 75 % tělesné hmotnosti. U dospělého je to přibližně 53 % u mužů a 46 % u žen. - Kolik tekutin je vhodné během dne vypít?- Za běžných podmínek je možné potřebu tekutin vypočítat jednoduchým způsobem: 0,5 litru tekutiny na 15 kg, např. pokud vážíte 60kg - 60:15= 4 x 0,5l = 2l. Měli by jste tedy vypít minimálně 2l tekutin denně. - Jaké nápoje jsou vhodné?- čistá voda, vodou ředěné ovocné a zeleninové šťávy, bylinné čaje - Jaké nápoje nejsou vhodné?- káva, kakao, mléko, alkohol, sladké limonády - Kdy je vhodné pít?- Pijte od rána, v průběhu dne. Jen před spánkem pití omezte.


Číst dále