Opalování


Opalování jako módní trend vznikl až v minulém století. Jak k tomu došlo? Tuhle změnu odstartovala vlastně slavná módní návrhářka Coco Chanel, která říkala, že krásné a elegantní ženy mají mít snědou barvu. Rizika, která s sebou slunění přináší, si tehdy lidé neuvědomovali. Dnes už snad každý ví, že ke slunci a jeho paprskům je třeba přistupovat s náležitým respektem. Jak si tedy užívat sluníčka, aniž byste sebe a svou pokožku vystavovali zbytečnému riziku? Sluneční záření je pro organismus prospěšné v omezené míře. Podle některých odborníků nám stačí pouze 20 minut pobytu na slunci, abychom získali potřebnou dávku endorfinů a také vitaminu D, který je důležitý pro růst kostí a metabolismus. Přílišné slunění však pokožku poškozuje. Vede k předčasnému stárnutí kůže, ztrátě elasticity a tvorbě vrásek. Příčinou toho je fakt, že samotná kůže má malou schopnost regenerace. Kožní potíže se mohou objevit i několik let poté, co jste se spálili. 

Jak chránit pokožku?

Opálení je ochranná reakce naší pleti. Buňky pokožky zvané melanocyty vytvářejí kožní barvivo melanin, které slouží jako přirozený UV filtr a chrání naši pokožku před škodlivými vlivy UV záření. Při pobytu na slunci nebo v soláriu se melanin rozptyluje do okolních buněk a pokožka hnědne. Nepodceňujte ochranu pleti před sluncem a používejte ochranné krémy s dostatečně vysokým UV faktorem a respektujte vlastní fototyp pleti. Ligne Soleil dokonale splní vaše očekávání. Výrobky této řady jsou bohaceny o vitamíny E, C & B komplex, zelený čaj, squalin, kyselinu hyaluronovou, aloe a extrakt z vodní lilie, poskytuje vaší pleti efektivní obranu tím, že jí chrání, hydratuje, zchlazuje a opravuje.

Po opalování

Po slunění ztrácí kůže pružnost, hydrataci, je napnutá, obvykle červená a podrážděná. Na konci dne je potřeba pokožku osprchovat a očistit od písku a chlorované nebo slané vody. Přípravky po slunění snižují podráždění a pečují o pokožku a navíc prodlužují kýžené opálení. Obsahují blahodárné zklidňující a zvlhčující látky, které vrátí vysušené kůži vláčnost, pomohou zmírnit napětí a prodloužit trvanlivost opálení.