Pečujte o své ruce a nohy


Ruce jsou naší vizitkou, navíc prozradí náš věk lépe než tvář, i proto se doporučuje věnovat jim náležitou každodenní péči. Z hygienických důvodů ruce několikrát denně důkladně omýváme mýdlem, ale zatímco obličej po každém opláchnutí ošetříme krémem, ruce většinou jen osušíme. A to i přesto, že voda a obyčejné mýdlo jim rozhodně neprospívají. Pokožka rukou také vyžaduje náležité ošetření, protože bez něj stárne daleko rychleji. Po každém umytí rukou vodou aplikujte zvláčňující výživný krém na ještě vlhké ruce. Nezapomeňte malé množství vmasírovat i do nehtů a nehtového lůžka. Nezapomínejte proto mít kvalitní krém stále s sebou. Kůžičku na nehtech se snažte nestříhat, ale zasouvejte ji dřevěnou tyčinkou opatrně zpět. Před lakováním nehtů používejte výživné podkladové laky, které nehty posilují a chrání. Nelakujte nehty bezprostředně po koupeli, lak potom vydrží kratší dobu. Alespoň jednou za měsíc zajděte na profesionální ošetření rukou, které je většinou spojeno s příjemnou masáží rukou. Noste při práci doma a na zahradě ochranné rukavice a nenechávejte ruce dlouho ve vodě.

Vynikající je Multi-Active krém na ruce z řady Ligne Nymphea. Obsahuje vitamíny E, A & B, squalin, zvláčňující slunečnicový olej, uklidňující výtažky z heřmánku, olej z makadamských oříšků, regenerační a vyživující mandlový olej a olej z květu pomerančovníku. Tento krém obnovuje zdravý vzhled pokožky, hloubkově hydratuje, vyživuje, zjemňuje, působí proti zhrubnutí a ztlušťování pokožky. Obsahuje ÚV filtr. Velmi vhodný pro ty, kdo vystavují ruce nepříznivým zevním vlivům, častému mytí.

Pozornost si samozřejmě zaslouží i chodidla. Aby vás nosila lehce a bez bolestí, potřebují pravidelnou péči. Odměnou budou perfektně vypadající a udržované nohy. Intenzivní výživa a hydratace dodá chodidlům sametovou hebkost, kůže nebude vysušená a nebudou se objevovat bolestivé praskliny. Aplikujte krém ráno i večer a alespoň jednou týdně je hýčkejte během spánku. Namažte si nohy silnou vrstvou krému, zabalte je do igelitové fólie a oblékněte si bavlněné ponožky. Díky teplu se krém výborně vsákne hluboko do kůže.

Výborný je  Multi-Activ Foot Cream z řady Phytopedic. Udržujte pokožku svých nohou hladkou, vláčnou, hydratovanou a provoněnou. Používáním tohoto přípravku budete předcházet ztlušťování a zhrubnutí pokožky nohou. Tento krém má také antibakteriální účinky a dodává pokožce příjemné svěží aroma. Obsahuje bambucké máslo, vitamíny, squalin, olej z makadamských oříšků, aloe, extrakt z mandlí, Tea Tree olej a olej z květu pomerančovníku.